Biblioteka Malucha

Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa i Szopięta, czyli nowe propozycje książek od wydawnictwa Nowa Księgarnia

7 września 2016

Jak wiecie co jakiś czas staram się wyszukiwać nowe ciekawe propozycje książek dla mojej córki i przy okazji dla was. Wydawnictw jest mnóstwo, a ofert książek jeszcze więcej. Od znajomej słyszałam, że wydawnictwo Nowa Księgarnia posiada w swojej ofercie ciekawe pozycje dla maluchów, więc zerknęłam na ich stronę i tak moją uwagę przykuły dwie książki: Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa i Szopięta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa” to książka w całości wykonana z kartonu, dzięki czemu rocznemu dziecku łatwo się przewraca samemu strony. Jest to format trochę większy od A4. Ilustracje są proste, duże, kolorowe i przede wszystkich przedstawione w zabawowej formie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każda strona zawiera “informacje” dotyczące innego tematu np:

  • części ciała i ubioru
  • pory roku
  • pory dnia i pogodę
  • wyposażenie kuchni oraz artykuły spożywcze
  • rodzinę i emocje
  • plac zabaw

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To są tylko niektóre przykłady, które można znaleźć w książce. Wybrałam ją dla małej G, bo lubię książki, które motywują mnie do działania. Dzięki niej mogę jej opowiedzieć co tylko chcę z wykorzystaniem przedmiotów, które znajdują się na poszczególnej stronie. Możemy również z większym dzieckiem pobawić się w szukanie konkretnego przedmiotu lub spróbować odgadnąć kolor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każda strona książki prowokuje dziecko do zadawania pytań, a nam rodzicom do kreatywnej odpowiedzi. Przed nami jeszcze ten etap, ale myślę, że już teraz ta książka jest dla naszej córki bardzo atrakcyjna. Zwłaszcza, że powoli rozpoznaje już zwierzęta i próbuje powtórzyć dźwięki. Książka jest bardzo ładnie wydana.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena promocyjna na stronie wydawnictwa: 31,90 zł. Książkę można kupić tutaj.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druga książka to nowa pozycja autorki “Liczypiesków” oraz “Ja, Bobik!”. Jeśli je znacie to wiecie o kim mówię, a jeśli tak jak ja pierwsze o niej słyszycie to czytajcie dalej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pani Ewa Kozyra – Pawlak to kobieta, która w książce “Szopięta” przedstawiła Pana i Panią szopów, którzy są czyściochami i robią pranie. Ciągle piorą i sprzątają. Mają tylko jedno zmartwienie – ich dzieci strasznie brudzą. Skądś to znamy, prawda? Jeśli chcecie się dowiedzieć jaki sposób znaleźli na ten problem dwa urocze szopy to musicie sięgnąć po tę książkę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sama książka jest cienka i w twardej oprawie. Barwne strony i dopracowane ilustracje sprawiają, że książka szybko przemieszcza czytelnika w świat szopów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książka jest również pouczająca dla dzieci, bo stara im się pokazać dlaczego warto brać udział w pracach domowych. Myślę, że niewielka ilość tekstu sprawia, że dziecko nie jest znudzone lekturą, a barwne ilustracje tylko przykuwają wzrok.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Szopięta” to również idealna książka dla rodziców, którzy mogą spojrzeć na swoje dzieci trochę z przymrużeniem oka. Na pewno pomoże wam zaangażować swoje pociechy do prac domowych. Szopy, które są wykonane z filcu przykuły moją uwagę i zainspirowały do uszycia kolejnej zabawki dla małej G.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książkę możecie kupić tutaj w promocyjnej cenie – 23,90 zł. Książkę można kupić tutaj.

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *