Biblioteka Malucha

Niezapominajek

5 października 2016

“Niezapominajek” to książka, którą otrzymaliśmy przy okazji spotkania #Active Blog 1 w Nowym Gierałtowie, o którym pisałam TUTAJ. Jest to kolejna cudowna książka, która skradła nasze serce, dlatego postanowiłam wam ją polecić. Wydawnictwo Bis słynie z ciekawych książek dla dzieci, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z prezentu.

Niezapominajek to słoń “bobas”, który naprawdę budzi sympatię. Bajka opowiada jak mały słonik wędruje wraz ze swoją mamą przez Afrykę. W pewnym momencie zaczyna brakować mu sił i mama zaczyna mu tłumaczyć, że niedługo spadnie deszcz, dzięki któremu ziemia porośnie niezapominajkami, które pomogą słoniowi pamiętać, że nie należy odłączać się od stada. Niestety malec zapomina o tej zasadzie, kiedy pod drzewem dostrzega coś niebieskiego. I tutaj skończę opowieść historii, bo nie chce wam zdradzać co się wydarzy dalej.

“Niezapominajek” to książka pełna pięknych ilustracji i prostego tekstu. Stara się uświadomić dzieciom, że zawsze muszą pilnować rodziców, bo nigdy nie wiadomo jakie niebezpieczeństwo może czekać na nich za rogiem. Uczy dzieci, aby zawsze trzymać się rodziców i nie oddalać się od nich.

Napisana jest w bardzo przystępny język dla dzieci. Szata graficzna różnobarwna, a postacie przedstawiono realnie. Książka o słoniu to również pięknie zobrazowana miłość matki do dziecka. Kolor niebieski kwiatków uspokaja i napaja nadzieją, że bliskie osoby nigdy nie zapomną jak bardzo je kochamy, a bezgraniczna miłość matki do dziecka jest najpiękniejsza.

Książkę polecam dla trochę starszych dzieci od małej G, które oczywiście lepiej zrozumieją historię o słoniu. Jednak uważam, że dla rocznych dzieci jest ona równie ciekawa, ponieważ krótki tekst i duże obrazki przykują uwagę dziecka.

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *