Biblioteka Malucha | Polecam

Co podarować rodzinie pod choinkę? cz.2

12 grudnia 2016

Dzisiaj mam dla was kolejne propozycje prezentów, tym razem dla dzieci w wieku 1 – 6 lat:

  1. Książki

Książki u nas zawsze mile widziane, więc chętnie lubimy je dostawać. Sama staram się również kupować je w prezencie. Uważam, że warto od małego zachęcać dzieci do czytania książek.

Mała G. uwielbia “czytać” i przeglądać swoją kolekcję książek. Sama wszystkie przynosi i prosi, żeby jej czytać. Są również takie momenty w ciągu dnia kiedy widzę, że siada sobie w kącie i opowiada ją po swojemu pokazując palcem na rysunki. Taki widok to dla nas przyjemność i satysfakcja, że udało się zaszczepić w córce miłość do książek. Oby tak dalej!

Dzisiaj chciałabym wam polecić dwie książki wydawnictwa Zakamarki, które bardzo lubimy: “Babo chce” i kolejną część serii książek  o Pomelo: “Pomelo i przeciwieństwa”.

pomysly_prezent_macierzynstworaz

“Babo chce” to książka autorstwa Evy Susso i Benjamina Chauda. Książka jest krótka i bardzo szybko się ją czyta. Bohaterem książki jest ciekawski Babo, który jedzie w wózku pchany przez siostra, a towarzyszami ich podróży jest pies i kura. Spotka ich wielka przygoda, ale nie będę wam opowiadać jaka – przeczytajcie sami.

pomysly_prezent_macierzynstworaz

Książka ma sztywną okładkę, ale strony już takie nie są. Polecam ją dla większych dzieci, które nie podrą tak łatwo stron, gdy będą ją “czytać” same.

pomysly_prezent_macierzynstworaz

Książka zawiera duże i barwne ilustracje, a mała ilość tekstu sprawia, że mniejsze dziecko szybko się nie nudzi. Wiem po sobie, że gdy jest póki co za dużo tekstu na stronie to nasze prawie 1,5 roczne dziecko szybko chce przewracać kartki. Książka warta polecenia.

pomysly_prezent_macierzynstworaz

“Pomelo i przeciwieństwa” to druga książka, która trafiła do naszej kolekcji z tej serii. O innej książce, którą mamy możecie przeczytać na moim blogu. Ta książka stara się przedstawić przeciwieństwa w fascynujący i zabawny sposób. Myślę, że nawet Tobie pojawi się uśmiech na twarzy czytając tę książkę. 

pomysly_prezent_macierzynstworaz

pomysl_prezemt_macierzynstworaz

Więcej propozycji książkowych dla dzieci znajdziecie w tym wpisie

2.Gry planszowe

Gry planszowe to coś co powinno być moim zdaniem w każdym domu. Jeśli macie w domu starsze dzieci to zachęcam do zakupu jakiejkolwiek planszówki dostosowanej do wieku dziecka i spróbujcie wszyscy razem usiąść do zabawy. Myślę, że jest to super alternatywa na spędzenie niedzielnego popołudnia. Podczas świąt wielu z was zapewne zastanawia się jak zorganizować dzieciom czas pomiędzy posiłkami. Gry planszowe pomogą zachęcić do zabawy całą rodzinę – dziadków, pradziadków czy też wujków. Poniżej znajdziecie dwie propozycje od Egmont, które są moim zdaniem  interesujące.

“Pędzące jeże” to nowa gra twórców hitu “Pędzące żółwie”.

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

Sami mieliśmy kiedyś okazję pograć w nią u znajomych. Celem gry jest doprowadzenie jeża do jego ulubionej przekąski. W zestawie oprócz jeży znajdziemy karty, które pomogą nam w tej misji.

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

Gracze muszą przesuwać wszystkie jeże i od nich zależy również ilość kart “w ręce”. Zwycięzcą jest osoba, która posiada najwięcej kart z koloru zwycięskiego jeża.

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 lat. Liczba graczy 3-5.

“Ratuj króliczki” to jedna z gier przeznaczonych dla dzieci od 3 roku życia.

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

Dzięki dużym drewnianym elementom dziecku łatwo się gra, a proste zasady sprawiają, że jest to idealna propozycja pierwszej gry dla twojego dziecka.

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

Zasady są proste: rzucamy kolorową kostką i staramy się uratować jak najwięcej królików.  Liczba graczy 2-5 osób.

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

„Gra Lotto Kolory 2+” to gra idealna dla najmłodszych dzieci (od lat 2). Od tej gry możemy również rozpocząć przygodę z planszówkami. Zasady gry są proste i zrozumiałe: należy dopasować obrazek na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. Dzięki grze nasz maluch rozwija spostrzegawczość, precyzję czy koordynację wzrokowo – ruchową, a przede wszystkim uczy się rozpoznawać i nazywać kolory.

pomysly_prezenty_macierzynstworaz

pomysl_prezent_macierzynstworaz

pomysl_prezent_macierzynstworaz

  1. Płyta

Ostatnio miałam okazję odkryć stronę z płytą spersonalizowaną muzyką dla dzieci. DUBI to 3w1 – zabawa, nauka i interakcja dla dzieci w wieku od 1 do 6 lat. Moja córka się w niej zakochała do tego stopnia, że ja powoli już znam wszystkie piosenki na pamięć. Mamy już nawet codzienny rytuał – puszczamy sobie ją po kolacji, a przed kąpaniem i tańczymy razem z nią. Na czym polega fenomen tej płyty?

pomysl_prezent_macierzynstworaz

Otóż bohaterowie piosenek – Dudu i Bibi – zwracają się bezpośrednio do naszego dziecka zachęcając do zabawy i tańczenia. Imię naszego dziecka pojawia się ponad 70 razy. Piosenki zachęcają do sprzątania po zabawie, uczą, że trzeba przed pójściem na spacer ubrać stosowne odzienie czy też powiedzieć magiczne słowa jak “proszę, dziękuję i przepraszam”. Sama jestem ciekawa czy rzeczywiście, jak już mała G. zacznie mówić bardziej zbliżonym do naszego językiem, coś z tej płyty zapamięta. Póki co płyta pierwszy egzamin zdała – w trakcie piosenki o sprzątaniu – Gabrysia już wie, że trzeba posprzątać zabawki, bo zaraz będzie szła się kąpać.  

Druga płyta, którą chciałabym wam polecić jest seria przygód o krecie Filipie w wersji świątecznej. O pierwszej płycie pisałam wam tutaj. “Święta z kretem Filipem” to płyta również z bajkami dla dzieci, stworzona od A do Z przez blogerów.

pomysl_prezemt_macierzynstworaz

Znajdziecie na niej również bajkę mojego autorstwa i będziecie mogli posłuchać mojego głosu. Na płycie jest 13 bajek z różnych zakątków świata, w których kret Filip był i poznał magię świąt tamtejszych miejsc.

pomysl_prezent_macierzynstworaz

Gorąco zachęcam do zakupu audiobooka – być może dowiecie się przy okazji jak się spędza święta w innych krajach. Płytę można kupić TUTAJ. Płyta wspiera rozwój projektu: ”Certyfikat Okiem Mamy Miejsca Przyjazne Rodzinie z Dziećmi”.

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.