Polecam

Do you speak english? – czyli moje postanowienie noworoczne i karty obrazkowe dla malucha – cz. 2

22 lutego 2017

O moich postanowieniach noworocznych pisałam wam już jakiś czas temu. Jedno z nich próbuję realizować powoli dzięki Fiszkotece. Nie ukrywam, że nie jestem systematyczna, bo ciągle coś innego mam na głowie, ale staram się to z tygodnia na tydzień polepszać. Ważne, że się udaje i oby tak dalej. Nauka języka wymaga systematyczności i wiem to doskonale, ale nie zawsze udaje mi się to pogodzić. Wieczór jest za krótki, a poranek tak szybko leci, że zanim wypiję łyk ciepłej kawy już czas na obiad. I właściwie każdy dzień leci tak szybko, że gdy z utęsknieniem czekam na weekend – ciągle wydaje mi się, że nadrobię wszystkie zaległości.

Z natury jestem osobą, która lubi dbać nie tylko o siebie, ale również o innych – zwłaszcza najbliższe mi osoby. Dlatego też postanowiłam zadbać o naukę języka mojego malucha. Być może uznacie, że trochę za szybko. Ja jednak uważam, że na naukę języka nigdy nie jest za szybko, ani za późno, więc postanowiłam zainwestować w edukację mojego dziecka. Z pomocą przyszło mi wydawnictwo Kapitan Nauka, które wam już kiedyś polecałam. Mają świetne karty obrazkowe – obrazy i dźwięki, które pomagają poznać córce świat. Powoli widać już efekty, a zabawa kartami cały czas ją interesuje i ciekawi. Widząc jak karty pozwalają jej opanować język polski – uznałam, że będą one również dobre do nauki języka angielskiego.

kartyobrazkowe_kapitannauka_macierzynstworaz

W końcu w tym wszystkim chodzi przecież o dobrą zabawę i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bawiąc się z córką – ja też przypomnę sobie podstawowe słowa z języka angielskiego. Jednocześnie zadbam również o swój język. Na co dzień córka ogląda świnkę Peppę w języku angielskim, więc brzmienie tego języka na pewno nie jest jej już takie obce. Za jakiś czas zobaczymy jak to wpłynęło na jej rozwój językowy.

kartyobrazkowe_kapitannauka_macierzynstworaz

Karty obrazkowe dostępne są w 4 zestawach:

Każdy z zestawów zawiera mały poradnik, w którym znajdziecie pomysły na zabawę, liczne inspiracje dla rodziców / nauczycieli oraz przede wszystkim tłumaczenie słownictwa i wymowę.

kartyobrazkowe_kapitannauka_macierzynstworaz

W zestawie znajdziecie 17 różnych i starannie wykonanych kart obrazkowych. Na obu stronach zamieszczono kolorowe rysunki wraz z nazewnictwem w języku polskim i angielskim.

kartyobrazkowe_kapitannauka_macierzynstworaz

Jest to również doskonała metoda nauki według Glenna Domana, który uważa, że dzieci mogą uczyć się skutecznie w każdym wieku, bez poczucia, że wykonują żmudne ćwiczenia.

kartyobrazkowe_kapitannauka_macierzynstworaz

Dodatkowo zabawa takimi kartami wspomaga rozwój mowy, stymuluję pracę mózgu oraz rozbudza w dziecku ciekawość świata. Czas pokaże czy karty rzeczywiście zdały egzamin i pomogły szybciej opanować język angielski.

kartyobrazkowe_kapitannauka_macierzynstworaz

Myślę, że karty będą ciekawym pomysłem na prezent dla dwuletniego dziecka. Jeśli macie starsze dzieci to zapraszam również do zapoznania się z ofertą wydawnictwa – znajdziecie tam również “strefę przedszkolaka i strefę ucznia”.

Only registered users can comment.

  1. Nie śledzę Twojego bloga na bieżąco, dopiero teraz na niego trafiłam, dzięki zblogowanym. Sama doskonalę swój angielski, a moja motywacja wzrosła, gdy ostatnio na Edunews przeczytałam o fajnej stronie (wujek Google -> FreeRice 2.0), gdzie można poćwiczyć m.in słownictwo i gramatykę języka angielskiego, a za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujemy 10 ziarenek ryżu. Te uzbierane przez nas ziarenka są przekazywane ludziom potrzebującym – to wszystko za sprawą reklam, które wyświetlają się w jakejś części strony. Ogólne pomysł fajny i polceam 🙂 Samodoskonalenie i pomoc innym w jednym 🙂 Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  2. My od urodzenia wprowadzamy angielski. Mówiąc, opowiadając, puszczając piosenki, bajki…są dziś efekty 🙂 myślę nad wprowadzeniem jednego dnia angielskiego w domu … ozanczało by to absolutny zakaz mówienia po polsku w tym dniu 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.