Niezwykła przyjaźń i sztuczki magiczne, czyli nowe propozycje książkowe dla małych i dużych czytelników

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

Od jakiegoś czasu staram się odkrywać coraz to nowe wydawnictwa i ich propozycje książkowe. W ostatnim czasie nasza biblioteczka rozrasta się w szybkim tempie, a książki są na tyle interesujące, że postanowiłam dodać nową zakładkę na blogu: BIBLIOTEKA MALUCHA. Z czasem zapewne pojawią się również propozycje dla mam, bo ja również uwielbiam czytać książki, ale jak na razie czas nie pozwala mi na czytanie większej ilości książek, a co dopiero ich recenzowanie. Książki dla małej G. są jak na razie na tyle krótkie, że jestem w stanie napisać ich recenzje pomiędzy domowymi obowiązkami.

Zapewne każdy z Was ma w swoim najbliższym otoczeniu grono przyjaciół, na którym może polegać. Z mojego doświadczenia wiem, że gdy dzieje się coś niespodziewanego i “złego” to nie każdy z tego grona okazuje się być tym prawdziwym przyjacielem. Nie bez powodu mówi się, że “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Nie pamiętam ile takich osób przewinęło się w moim życiu i którym zaufałam na tyle, że ich ignorancja i czubek własnego nosa sprawiły, że straciłam zaufanie do ludzi i poczucie własnej wartości. Długi czas miałam po prostu pecha w przyjaźniach. Teraz wiem, że po prostu chyba za bardzo chciałam mieć kogoś takiego obok siebie. Dzisiaj mamy z mężem grono osób, których uważamy za przyjaciół i właściwie moim zdaniem nie liczy się ich ilość, a “jakość”. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ich skład się nie zmieni.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

Książka, o której chciałabym napisać, pokazuje dwie niezwykłe przyjaźnie:

  • chłopiec – lis o imieniu “Pax
  • chłopiec – starsza pani

Obie relacje pokazują postacie z dwóch różnych światów, a jednak narodziła się między nimi silna więź w postaci przyjaźni.

Pierwsza relacja powstała na podstawie miłości dziecka do zwierzęcia, który przygarnął go pod własne skrzydła i opiekował się nim jak najmocniej potrafił. Niestety za namową rodzica chłopiec musi pozostawić ukochanego przyjaciela w lesie, a sam przeprowadzić się do dziadka. Szybko orientuje się co kazano mu zrobić, a jego tęsknota za lisem sprawiła, że postanowił go odszukać.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

W trakcie poszukiwań spotyka na swojej drodze starszą kobietę, która zamierza mu pomóc. Zapewnia chłopcu opiekę, jedzenie oraz dach nad głową. Jednocześnie wzajemnie siebie wspierają i pomagają odnaleźć się w trudnej dla nich sytuacji. Chłopiec stara się odzyskać pełnię sił po wypadku oraz walczy z własnymi ograniczeniami, a kobieta dzięki pomocy chłopca odnajduje wiarę w siebie, otwiera się powoli na świat i otaczających ją ludzi. Dzięki niemu po raz pierwszy opuszcza swoją samotnię i udaje się do pobliskiego miasteczka.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

Autorka książki – Sara Pennypacker – w zaskakujący sposób pokazała bezinteresowną przyjaźń i poświęcenie, ale również wpływ wojny na ludzki umysł oraz środowisko, w którym żyją zwierzęta. Moim zdaniem sprytnie ukryła również smutek i przesłanie, które ma na celu uświadomić nam jak czasem ciężko rozstać nam się z przyjacielem, który postanawia iść własną drogą. Doskonale widzimy, że o przyjaźń trzeba dbać, bo nigdy nie wiadomo kiedy może się ona zakończyć.

Książka nie jest łatwa w odbiorze, więc na pewno nie polecam jej małym dzieciom. Jest to smutna, ale zaraz piękna historia skłaniająca do przemyśleń. Na pewno jest to jedna z tych, którą naprawdę warto przeczytać.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

Sztuczki magiczne lubią każde dzieci, a zwłaszcza te pokazane przez królika iluzjonistę. Kto jak kto, ale on wie jak zachęcić dzieci do zabawy. Przed Wami magiczna książka, która zaciekawi każdego dzieciaka. Jest to propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, gdyż wymaga trochę większego skupienia.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

W książce znajdziecie triki pokazane przez królika i jego wspaniałą asystentkę. Wszystkie zabawy mają na celu skupić nasz wzrok przez długi czas w jednym punkcie i oglądania książkowych inspiracji z różnych perspektyw. Jak już się domyśliliście – jest to nic innego jak złudzenie optyczne.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

Wszystkie sztuczki bardzo mi się podobały i myślę, że niektóre były nawet zaskakujące dla mnie. Jednym słowem jest to książka miłośników magii i sztuczek magicznych.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

Książka jest solidnie wykonana. Strony nie zostały posklejane tylko zszyte – co czyni moim zdaniem ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Wybierając książki dla dzieci lubię zwracać uwagę na tego typu szczegóły, gdyż książki w rękach dzieci nie zawsze dają radę przetrwać w całości. Jeśli oczywiście są intensywnie przez nie czytane.

iuvi_pax_krolikiluzjonista_recenzja_macierzynstworaz

Książki możecie zakupić na stronie wydawnictwa IUVI.

Może ci się również spodobać

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *