Biblioteka Malucha

Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika – czyli nowa propozycja dla maluchów od wydawnictwa Zielona Sowa

8 marca 2017

Królik i misia zauroczył nas swoją prostotą, piękną historią i niebanalnymi rysunkami. To książka obok której nie można przejść obojętnie. Widząc zapowiedzi wydawnictwa – wiedziałam, że musimy ją mieć w swojej biblioteczce.

krolikimisia_recenzja_zielonasowa_macierzynstworaz

Książka ma bardzo mały format, więc jest idealna zarówno do czytania w podróży jak i w domu. Zmieści się na pewno w maminej torebce, ale również w plecaku malucha.

krolikimisia_recenzja_zielonasowa_macierzynstworaz

Królik i misia to opowiadanie o zwyczajach zwierzaków mieszkających na co dzień w lesie. Zwraca uwagę czytelnika na zachowanie niedźwiedzi i królików, którzy muszą przygotować się do zimy. Kim jest królik? To zwykły szaraczek, który musi przetrwać zimę. Niestety skończyły mu się zapasy i postanowił ukraść pożywienie innemu zwierzakowi. I tak na swojej drodze spotyka niedźwiedzicę, która została wybudzona ze swojego snu i bardzo głodna. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej zapasy ukradł królik. Dalszego przebiegu historii wam nie opowiem, ale mogę was zapewnić, że mimo tego złego uczynku, narodziła się pomiędzy nimi przyjaźń.

krolikimisia_recenzja_zielonasowa_macierzynstworaz

Być może niektóre fragmenty historii spowodowały, że nie wiedziałam czy czytać dalej tę opowieść córce. Skłoniło mnie to tylko do przewertowania internetu i sprawdzenia nurtującej mnie kwestii. Jak sam tytuł wskazuje w książce znajdziecie “niesmaczne zwyczaje królika”, które stały się przedmiotem mojego obrzydzenia, ale również zaciekawienia, gdyż o niektórych z nich nie miałam zielonego pojęcia. Jednak uważam, że temat kupy jest normalny i nie mam nic przeciwko opisywaniu ich w książkach dla dzieci. Po prostu nie tego się spodziewałam czytając ją po raz pierwszy.

krolikimisia_recenzja_zielonasowa_macierzynstworaz

Reasumując książka uczy dzieci jak zwierzęta muszą przetrwać w lesie wraz z pojawieniem się zimy. Uświadamia, że o złych postępkach należy od razu porozmawiać, a nie ukrywać przed rodzicami. Warto przyznawać się do popełnionych błędów, wybaczać i nieść pomoc potrzebującym.

krolikimisia_recenzja_zielonasowa_macierzynstworaz

W książce znajdziecie również fragmenty, które doprowadzą was do łez ze śmiechu. Polecam ją małym i dużym dzieciom. Mogę wam zdradzić, że niebawem pojawi się kolejna część przygód królika i misia, której my nie możemy się już doczekać. Mam nadzieję, że wy również!

krolikimisia_recenzja_zielonasowa_macierzynstworaz

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Stron: 112
Okładka: twarda

Only registered users can comment.

    1. Zależy czy jest już w stanie wysłuchać dłuższe historie 🙂 Moja 2 lata skończy w czerwcu i lubi słuchać jak czytam. Jeśli chodzi o zrozumienie opowieści to raczej powyżej 4+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *