ksiazki_zeslownikiem_macierzynstworaz_recenzja
Książki

Do you speak english? – czyli krótko o książkach z wydawnictwa ze słownikiem – cz.3

17 marca 2017

Lubię czytać książki i uwielbiam moją domową biblioteczkę. Mogłabym książki postawić na równi z nową parą butów czy kolczyków. Marzy mi się mieć kiedyś w domu własną bibliotekę taką z drabiną i książkami aż po sufit. Śledząc mojego bloga i fanpage zdążyliście już na pewno zauważyć, że polecam nie tylko książki dla dzieci, ale od czasu do czasu pokazuję wam również to co ja czytam. Dzisiaj chciałabym wam zaproponować dwie propozycje książek w języku angielskim od Wydawnictwa Ze Słownikiem, dzięki któremu mogłam zmierzyć się z oryginalną wersją przygód Sherlocka Holmesa i Alicji w Krainie Czarów.

ksiazki_zeslownikiem_macierzynstworaz_recenzja

Bardzo rzadko sięgam do obcojęzycznych książek, gdyż czytanie ich jest dwa razy dłuższe, a szukanie słówek w osobnym słowniku jest dla mnie męczące. Zwłaszcza teraz, gdy przy dziecku mam ograniczony czas wolny “dla siebie”. Jakiś czas temu sprawę ułatwił mi czytnik Kindle, dzięki któremu mogę czytać książki w dowolnym języku i korzystać z wbudowanego słownika. Jest to bardzo fajna opcja dla osób w podróży służbowej, na wakacjach czy dojeżdżających komunikacją miejską/pociągiem do pracy. Książki od wydawnictwa są dla mnie nowością i czymś co musiałam przetestować. Jakie są moje wrażenia? Zobaczcie sami.

ksiazki_zeslownikiem_macierzynstworaz_recenzja

Najpierw sięgnęłam po Alicję w Krainie Czarów. Książka jest oznaczona jako poziom podstawowy, więc uznałam, że na początek warto sprawdzić się w czymś co będzie “łatwe i szybkie” do przeczytania. Na początku nie mogłam przyzwyczaić się do podkreślonych słów. Czytałam parę razy to samo zdanie nie mogąc zagłębić się w historię. Jednak po paru stronach udało mi się złapać bakcyla i jakoś poszło. Jak się okazało tekst naprawdę jest napisany w prostym języku. Zaznaczony poziom jest adekwatny do całej książki. Myślę, że spokojnie mogą ją nawet zacząć czytać dzieci w wieku szkolnym. Uważam, że fajnym pomysłem byłoby wprowadzić takie książki jako lektury omawiane na zajęciach języka angielskiego. Słownik znajdujący się na marginesie strony ułatwia szukanie wytłuszczonych słów pozwalając jednocześnie na szybsze zrozumienie zdań. Dodatkowo na początku książki możemy znaleźć zbiorczy słownik, w którym znajdziemy wszystkie słowa mające kluczowe znaczenie dla całej książki.

ksiazki_zeslownikiem_macierzynstworaz_recenzja

Sherlock Holmes również okazał się świetną lekturą. Czytało mi się ją trochę trudniej gdyż był to już wyższy poziom, ale dzięki znajomości lektury i słownikowi szybko odnalazłam się w powieści. Ostatnio Sherlocka przypomniałam sobie bardzo dobrze i to nie tylko za sprawą wydawnictwa, ale również za sprawą serialu z Netflixa, który wciągnął nas bardzo mocno. Jeśli nie widzieliście to obejrzyjcie koniecznie!

ksiazki_zeslownikiem_macierzynstworaz_recenzja

Moim zdaniem pomysł wydawnictwa sprawdził się w 100% i będę na pewno polecać te książki najbliższym mi osobom. Książki przypadną do gustu nie tylko tym, którzy kochają literaturę, a zwłaszcza klasykę. Na pewno jest to ciekawy pomysł na prezent dla osoby, którą lubi czytać książki. Czytanie w oryginale jest niesamowitym doświadczeniem i początkiem nowej przygody z książkami obcojęzycznymi. W ofercie wydawnictwa znajdziecie takie propozycje jak: “W 80 dni dookoła świata”, “Duma i uprzedzenie” czy “Księga dżungli”. Książki znajdziecie m.in. w empiku w przystępnej cenie.

Mnie nie pozostaje nic innego jak zachęcić was do sięgnięcia jednej z ich propozycji i zmierzenia się ze swoją znajomością języka angielskiego.

Only registered users can comment.

  1. Może jeszcze Alicję mogłabym spróbować przeczytać, ale Sherlocka to już na pewno nie dałabym rady 🙂 Ale generalnie- fajna sprawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *