Rodzinne słuchanie audiobooków

rodzinnesluchanieaudiobookow_macierzynstworaz

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. W sieci można było zauważyć sporo akcji promujących czytanie książek takie jak np. wielka wymiana książkowa, którą organizuje autorka bloga Save the Magic Moments. Popieram tego typu akcje, ponieważ każdy z nas ma jakiś określony budżet na kupno nowych książek, a taka akcja pozwala ominąć wydatki i zaspokoić nasze “pragnienia”. Tylko kiedy znaleźć na to czas? Ja staram się czytać wieczoram lub w trakcie podróży, ale nie zawsze mi się to udaje.

Do słuchania książek w formacie audiobooków nigdy nie byłam przekonana. Miałam ich okazję słuchać kilkukrotnie podczas jazdy samochodem. Za każdym razem nie mogłam się skupić, umykały mi całe akapity, a po skończeniu książki nie czułam się komfortowo z taką percepcją. Mimo to staram się nie poddawać, zwłaszcza, że co jakiś czas zdarzają nam się dłuższe podróże z rodziną. Tym razem postanowiliśmy skorzystać z najnowszej promocji na stacjach Orlen i za namową męża zaczęliśmy od powieści Stanisława Lema – Niezwyciężony.

Nigdy nie byłam fanką literatury science-fiction, więc mój sceptycyzm był duży. Jednak dzięki Krystynie Czubównie – narratora, wspomaganej przez Daniela Olbrychskiego, przekonałam się do tego typu formy “czytania” książki. Książka jest zrealizowana jak profesjonalne słuchowisko czy może nawet teatr radiowy. Z zaskoczeniem zauważyłam, że to mnie wciąga, mogę się skupić na historii, a muzyka i efekty dźwiękowe jeszcze mi w tym wszystkim pomagały. Nowa jakość! Zdecydowanie zachęcam was do sięgnięcia po audiobooki zrealizowane w trochę bogatszej konwencji niż po prostu czytane przez pojedynczego lektora. 

A jakie są wasze doświadczenia ze słuchaniem książek?

Może ci się również spodobać

10 komentarzy

  1. Mam za sobą jedynie dwa audiobooki. Nie przekonałam się, choć nie poddaję się. Kolejny czeka wypożyczony z biblioteki. I ciągle zastanawiam się nad wyborem tytułu z Orlenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *