rodzinnesluchanieaudiobookow_macierzynstworaz
Polecam

Rodzinne słuchanie audiobooków

24 kwietnia 2017

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. W sieci można było zauważyć sporo akcji promujących czytanie książek takie jak np. wielka wymiana książkowa, którą organizuje autorka bloga Save the Magic Moments. Popieram tego typu akcje, ponieważ każdy z nas ma jakiś określony budżet na kupno nowych książek, a taka akcja pozwala ominąć wydatki i zaspokoić nasze „pragnienia”. Tylko kiedy znaleźć na to czas? Ja staram się czytać wieczoram lub w trakcie podróży, ale nie zawsze mi się to udaje.

Do słuchania książek w formacie audiobooków nigdy nie byłam przekonana. Miałam ich okazję słuchać kilkukrotnie podczas jazdy samochodem. Za każdym razem nie mogłam się skupić, umykały mi całe akapity, a po skończeniu książki nie czułam się komfortowo z taką percepcją. Mimo to staram się nie poddawać, zwłaszcza, że co jakiś czas zdarzają nam się dłuższe podróże z rodziną. Tym razem postanowiliśmy skorzystać z najnowszej promocji na stacjach Orlen i za namową męża zaczęliśmy od powieści Stanisława Lema – Niezwyciężony.

Nigdy nie byłam fanką literatury science-fiction, więc mój sceptycyzm był duży. Jednak dzięki Krystynie Czubównie – narratora, wspomaganej przez Daniela Olbrychskiego, przekonałam się do tego typu formy „czytania” książki. Książka jest zrealizowana jak profesjonalne słuchowisko czy może nawet teatr radiowy. Z zaskoczeniem zauważyłam, że to mnie wciąga, mogę się skupić na historii, a muzyka i efekty dźwiękowe jeszcze mi w tym wszystkim pomagały. Nowa jakość! Zdecydowanie zachęcam was do sięgnięcia po audiobooki zrealizowane w trochę bogatszej konwencji niż po prostu czytane przez pojedynczego lektora. 

A jakie są wasze doświadczenia ze słuchaniem książek?

Only registered users can comment.

  1. Próbowaliśmy kiedyś z audiobookami, ale jakoś nie przypadły nam do gusty, może pora na kolejne podejście, faktycznie podczas dłuższej podróży to może być pomocne rozwiązanie 🙂

  2. Mam za sobą jedynie dwa audiobooki. Nie przekonałam się, choć nie poddaję się. Kolejny czeka wypożyczony z biblioteki. I ciągle zastanawiam się nad wyborem tytułu z Orlenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *