tomcioiwiosenneporzadki_recenzja_macierzynstworaz
Gry

Tomcio i wiosenne porządki

30 czerwca 2017

Od czasu do czasu możecie spotkać również na moim blogu recenzje gier dla dzieci i dorosłych. Uwielbiamy planszówki dlatego od najmłodszych lat będę się starać zachęcać moje dzieci do gry. Uważam, że jest to najlepsza alternatywa na spędzenie wspólnie deszczowego i pochmurnego popołudnia.

Dzisiaj chciałabym przedstawić wam grę od Egmont, którą testujemy już od dłuższego czasu. Tomcio i wiosenne porządki to gra dla dzieci od ok. 3 roku życia. Jest to najnowsza gra z serii “Zagraj ze mną”, które oferuje wydawnictwo.

tomcioiwiosenneporzadki_recenzja_macierzynstworaz

Gra polega na połączeniu odpowiadających sobie elementów. Gracz ma pomóc Tomciowi w wiosennych porządkach. Dziecko najpierw rzuca kostką, a następnie umieszcza figurkę Tomcia na planszy w kolorze wyrzuconym na kostce. Należy znaleźć odpowiedni przedmiot, który będzie pasował tematem i kształtem do miejsca na planszy. Po dołożeniu trzeciego elementu gracz otrzymuje dysk. Po uporządkowaniu wszystkich elementów następuje koniec gry. Zwycięża osoba z największą liczbą dysków.

tomcioiwiosenneporzadki_recenzja_macierzynstworaz

Jeśli twoje dziecko opanuje podstawową wersję gry można zagrać w trudniejszy wariant, który polega na umieszczeniu przedmiotów obrazkiem do dołu. W tej wersji dzieci muszą rozpoznać elementy po kształcie. Jeśli dziecko się pomyli to musi odstawić przedmiot na środek stołu i kolejkę przejmuje następna osoba.

W grę mogą grać 2 – 4 osoby w wieku min. 3 lat, chociaż wydaje mi się, że można już zacząć trochę wcześniej. Czas trwania gry to ok. 15 – 20 minut.

tomcioiwiosenneporzadki_recenzja_macierzynstworaz

Elementy gry są twarde i moim zdaniem trudne do zniszczenia. Figurka, kostka i dyski zostały zrobione z naturalnych drewnianych materiałów. Gra jest kolorowa  i  na pewno przyciągnie uwagę niejednego dziecka.

tomcioiwiosenneporzadki_recenzja_macierzynstworaz

Myślę, że dzięki tej grze nasze dziecko nie tylko będzie się dobrze bawiło, ale również przy okazji poćwiczy rozpoznawanie kształtów i barw, nauczy się zabawy w grupie czy nabierze nawyku sprzątania u siebie w pokoju. U nas na szczęście nawyk sprzątania już jest, więc dzięki tej grze utrwali się on na dobre. Dodatkowo gra rozwija zdolności manualne, wyobraźnię oraz pozwala poćwiczyć radzenie ze swoimi emocjami. Dziecko nabierze cierpliwości i nauczy, że nie każdy może wygrywać i należy na spokojnie przyjąć przegraną.

Moim zdaniem jest to gra godna polecenia!

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.