Gry

Karty kontrastowe czy memory? Czyli niemowlak kontra dwulatek.

7 lipca 2017

Kapitan Nauka zadziwia nas z każdą nową grą. Cieszy mnie fakt, iż moja pierworodna zakochuje się w ich propozycjach od pierwszego wejrzenia. W swojej kolekcji mamy już grę loteryjka oraz karty obrazkowe. Są one używane na co dzień kilka razy dziennie i sprawia nam to wielką frajdę. Jakiś czas temu postanowiłyśmy wypróbować kolejną propozycję dla małych dzieci – memory (“Świat baśni” i “Zabawy podwórkowe”).

KARTYOBRAZKOWE_CZY_MEMORY_KAPITANNAUKA_MACIERZYNSTWORAZ

Memory to propozycja gry dla dzieci od drugiego życia. Gra posiada trzy warianty, dzięki którym mogą grać w nią dzieci w różnym wieku – dwu, cztero i sześciolatki. Najprostsza propozycja to klasyczne memory, które ćwiczy dziecięcą pamięć. Odwracamy karty i próbujemy odnaleźć drugą pasującą połówkę.

KARTYOBRAZKOWE_CZY_MEMORY_KAPITANNAUKA_MACIERZYNSTWORAZ

Jeśli już nasze dziecko opanowało ten wariant w 100 % możemy przejść do kolejnego etapu i pozwolić mu ćwiczyć spostrzegawczość. Wystarczy, że spróbuje odnaleźć różnice znajdujące się na pasującymi do siebie obrazkami. Dzieci sześcioletnie mogą sprawdzić również swój refleks. W tej rundzie liczy się to kto pierwszy odnajdzie różnice między obrazkami z pary. Bystre oko i szybkość to bardzo ważne cechy na tym etapie.

KARTYOBRAZKOWE_CZY_MEMORY_KAPITANNAUKA_MACIERZYNSTWORAZ

Karty zostały stworzone idealnie dla małych rączek, na szczęście nie da się tak łatwo ich zniszczyć. Na sztywnych kartach znajdziemy piękne ilustracje magicznych elfów, wróżek czy zabaw podwórkowych. Na pewno przyciągną wzrok niejednego dziecka.

KARTYOBRAZKOWE_CZY_MEMORY_KAPITANNAUKA_MACIERZYNSTWORAZ

W ofercie wydawnictwa znalazłam jeszcze coś dla najmłodszych dzieci. Jak wiecie mała G. ma siostrę, która już zaczęła interesować się otaczającym ją światem, więc karty kontrastowe to idealny moment na rozpoczęcie przygody z Kapitanem Nauką.

KARTYOBRAZKOWE_CZY_MEMORY_KAPITANNAUKA_MACIERZYNSTWORAZ

W naszej domowej biblioteczce pojawiły się dwa zestawy czarno – białych wzorów, na których można znaleźć proste kształty takie jak: kwadrat, koło, prostokąt, ale również serce czy gwiazdkę. W drugim zestawie możemy spotkać misia, sowę czy rybę. Uważam, że takie karty to świetna zabawa rodzica z dzieckiem, ale również idealna pomoc w stymulacji wzroku dziecka.

KARTYOBRAZKOWE_CZY_MEMORY_KAPITANNAUKA_MACIERZYNSTWORAZ

Trzeba jednak pamiętać, aby nie przekraczać odległości ok 20 – 30 cm od buzi dziecka. W naszych zbiorach znalazły się jeszcze książeczki kontrastowe, które również spełniają się przy trochę starszych dzieciach, gdy zaczynamy uczyć je nazywać np. przedmioty czy zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.