sierpniowe_nowosci_ksiazkowe_macierzynstworaz
Książki

Sierpniowe nowości książkowe od wydawnictwa IUVI

28 sierpnia 2017

Miesiąc dobiega już końca, a co za tym idzie, wakacje już prawie za nami. Jeśli jesteście moimi stałymi czytelnikami zapewne zauważyliście, że na blogu zapanowała cisza. Nie ukrywam, że tego potrzebowałam, aby naładować baterie i zwyczajnie odpocząć od internetu. Od czasu do czasu dawałam o sobie znać na Instagramie, ale głównie starałam się wykorzystywać pogodę i spędzać czas z rodziną. Myślę, że w najbliższym czasie wrócę do was z nowymi książkowymi propozycjami oraz inspiracjami szydełkowymi czy też postaram się wam pokazać naszą nową miłość. Jaką? Dowiecie się już wkrótce.

W wolnym czasie, którego naprawdę ostatnio mam malutko staram się nadrabiać zaległości książkowe, a trochę książek w ostatnim czasie mi przybyło. Dzisiaj chciałabym wam pokazać kilka propozycji, które udało mi się przeczytać w ostatnim czasie.

sierpniowe_nowosci_ksiazkowe_macierzynstworaz

1.“Kłamca i szpieg” Rebecca Stead, wyd. IUVI

Książka napisana prostym językiem i dosyć krótka. Jest to propozycja raczej dla młodzieży niż dorosłych. Książka może przypaść do gustu młodym “poszukiwaczom skarbów” lub detektywom. Młody chłopiec marzy by zostać szpiegiem i rozwiązywać zadania szpiegowskie. Wstępuje do klubu szpiegów i nawiązuje nową znajomość. Zakończenie dosyć zaskakujące i dające do myślenia. Jest to opowieść o trudnej przyjaźni, która pokazuje, że łatwiej razem iść przez świat niż w pojedynkę.

sierpniowe_nowosci_ksiazkowe_macierzynstworaz

Czyta się ją bardzo szybko, jednak nie do końca mi przypadła do gustu. Być może wynika to już z mojego wieku. Jak już pisałam wcześniej jest to raczej literatury dla młodzieży. Autorka świetnie pokazuje młodym ludziom, że zawsze warto walczyć o siebie. Zwłaszcza w tak młodym wieku, w którym trzeba się zmierzyć ze szkołą i dorastającym buntowniczym towarzystwem w klasie i na przerwach.

2. “Lato Eden” Liz Flanagan, wyd. IUVI

sierpniowe_nowosci_ksiazkowe_macierzynstworaz

“Lato Eden” to kolejna propozycja książkowa, w której znajdziecie historię opartą na przyjaźni. Książka zaczyna się od zaginięcia przyjaciółki głównej bohaterki i ich kolegi. Cała trójka pokazuje jak wielka przyjaźń ich łączyła i co oboje przeżywają wraz z zaginięciem ich koleżanki. Jednak z czasem okazuje się, że pewne fakty zaczynają wychodzić na wierzch, a oni sami poznają inne fakty z życia Eden. Tę książkę przeczytałam naprawdę szybko.

sierpniowe_nowosci_ksiazkowe_macierzynstworaz

Historia mnie wciągnęła i nie mogłam się doczekać jej zakończenia. Jest to propozycja dla młodzieży, chociaż mnie również przypadła do gustu. Powieść jest mądra, ujmująca i naprawdę interesująca. Liz Flanagan świetnie oddała uczucia, które towarzyszyły takiemu wydarzeniu. Zakończenie jest zaskakujące i pokazuje, że nigdy do końca nie możemy być czegoś pewnym, bo los może nas zaskoczyć.

Natomiast okładka książki od razu przykuła moje oko. Idealna lektura na lato i długie jesienne wieczory.

sierpniowe_nowosci_ksiazkowe_macierzynstworaz

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.