Książki

Kreatywne dzieci, czyli co warto tworzyć z dzieckiem w deszczowe dni

1 września 2017

Jak wiecie mam w domu dwie córki: pełną energii 2 – latkę i 4 – miesięczną kruszynkę. O ile ta druga jest nadzwyczaj spokojna i cierpliwa, tak małą G. roznosi energia. Co zrobić – taki już ten mój los. Mała G. w ciągu ostatnich tygodni tak szybko się rozwinęła do przodu, że nie dość, że nie nadążam za jej nowym potokiem słów to jeszcze ledwo co na placu zabaw ją mogę dogonić. Całe szczęście, że były wakacje i w miarę dobra pogoda na wyjście z domu. A co robić gdy brak pogody? Warto sięgnąć po jakąś skarbnicę wiedzy, gdy kończą nam się pomysły, a zabawki się znudziły.

“Kreatywne dzieci” Renaty Kochan to idealna propozycja dla nas na niepogodę. Są tam co prawda propozycje zabaw dla trochę starszych dzieci niż moja pociecha, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno jest to idealna propozycja na nadchodzącą jesień i zimę. W książce znajdziecie propozycje do tworzenia z różnych mas: gliny, masy solnej, plasteliny,a nawet ciasta. Co w niej najbardziej mi się podoba? Na pewno posłuży nam na kilka lat, a oprócz tego pokazuje jak można wykonać różne “dzieła” na kilka sposobów.

kreatywnie_zdziecmi_wdeszczowapogode_macierzynstworaz

Książkę podzielono na działy co moim zdaniem bardzo ułatwia wybór co chcemy w danym dniu stworzyć z dzieckiem. Oprócz tego są one zaznaczone kolorystycznie co dodatkowo ułatwia szukanie.

kreatywnie_zdziecmi_wdeszczowapogode_macierzynstworaz

Na zbliżającą się porę roku polecamy pufę z liści, którą same będziemy chciały stworzyć. Oprócz tego z książką ulepicie kaczuszki, ptaszki czy kobrę czy po prostu ulepicie pierogi. Nie ukrywam, że ta propozycja książkowa przypadła mi bardzo do gustu.

kreatywnie_zdziecmi_wdeszczowapogode_macierzynstworaz

Wiecie, że bardzo lubię tworzyć różne rzeczy sama, więc mam nadzieję, że z czasem zarażę córkę moją miłością do szycia i szydełkowania. Póki co bacznie obserwuje i wybiera materiały, z których mam jej uszyć ubrania.

kreatywnie_zdziecmi_wdeszczowapogode_macierzynstworaz

A wy jak sobie radzicie z niepogodą?

Only registered users can comment.

  1. Ale super! Jestem ciekawa jak poszło Wam z gotowaniem. Chcę nauczyć Leona gotować, ale najpierw sama przygotowuję się mentalnie. Książka z przepisami już jest (ukryta) na półce… u nas kreatywność zawsze wymyka się spod kontroli 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.