WYGODA_SPACER_DOSTAWKA_XRIDERJUNIOR_MACIERZYNSTWORAZ
Dziecko

Wygoda i spacer, czyli mój pomysł na spacer z dwójką małych dzieci

22 stycznia 2018

Już od dłuższego czasu pytacie mnie jak sobie radzić na spacerze z dwójką małych dzieci. W związku z tym chciałabym pokazać wam super gadżet, który ułatwił mi życie przez ostatnie 8 miesięcy.

Między moimi córkami jest niecałe dwa lata różnicy – dokładnie 22 miesiące. Długo zastanawiałam się jak będą wyglądały z nimi spacery. Bałam się czy sobie poradzę ogarnąć biegającą 2 – latkę i płaczącego noworodka. Mała G. już od dłuższego czasu nie chciała siedzieć w wózku, więc wraz z mężem uznaliśmy, że nie ma sensu kupować podwójnego wózka, bo u nas się on nie sprawdzi. Teraz po dłuższym czasie myślę, że jednak byłaby to też dobra opcja, ponieważ jak tylko mała J. zaczęła jeździć w spacerówce to….starsza córka nagle też zapragnęła. Nasi sąsiedzi mają takie rozwiązanie i przy mniejszej różnicy wieku bardzo im się to sprawdza. Ja jednak wybrałam inną opcję, która powiem wam, że dopóki młodsza córka jeździła w gondoli, to ona mi się bardzo sprawdzała. I nie chodzi teraz o chustę, o której już wam pisałam wcześniej. Dzisiaj chcę wam przedstawić dostawkę X- Rider Junior.

WYDOGA_SPACER_DOSTAWKA_XRIDERJUNIOR_MACIERZYNSTWORAZ

Pomyślicie sobie, że co ja takiego odkrywczego znalazłam. Dostawka dostępna jest już od kilku lat na rynku i przecież nie zawsze się sprawdza, bo dziecko z niej schodzi i szybko się nudzi. Jednak X- Rider Junior to właściwie dostawka 2w1. Możesz mieć “zwykłą” popularną platformę, ale dodatkowo producent stworzył siedzisko! Wygodny fotel i pasy to naprawdę wspaniała propozycja dla dzieci zmęczonych spacerem.

Powiem wam, że nigdy nie wzbudzałam tyle emocji wśród przechodniów jak teraz. Co druga osoba, pytała mi się, co to jest za wynalazek i jak mi się sprawdza. Myślę, że mogłabym spokojnie stanąć u nas w mieście na ulicy i pobierać za to opłatę. Niektórzy nawet robili sobie zdjęcie, żeby przekazać rodzinie, że istnieją takie cuda. Zarówno na wakacjach jak i na naszych wycieczkach weekendowych, w różnych miastach, dostawka robiła “furorę”.

WYDOGA_SPACER_DOSTAWKA_XRIDERJUNIOR_MACIERZYNSTWORAZ

Plusy:

– dostawka dopasowuje się do 90% wózków

– dziecko może w różny sposób wrócić do domu, nie czuć przy tym zazdrości o młodsze rodzeństwo

– mama ma możliwość szybszego powrotu do domu, gdy młodsze rodzeństwo płacze i już się niecierpliwi

– gadżet sprawdzi się dla dzieci do 25 kg

Minusy:

– nasza rodzina często podróżuje i ciągłe zapinanie oraz odpinanie niekiedy bywało uciążliwe. Elementy wypadały i musiałam znaleźć jakieś rozwiązanie, więc połączyłam je gumką recepturką. Być może mieliśmy pecha co do modelu, ale na szczęście na stronie producenta znajdziecie również inne mocowanie, które moim zdaniem jest chyba lepszą wersją niż my posiadamy.

– nie podoba mi się sposób zawieszenia dostawki. Zapięcie haczy mi się o pasek. Może warto tutaj pomyśleć o jakimś innym rozwiązaniu? Mało wygodne, gdy chce się to szybko odpiąć i postawić dostawkę. 

– dostawka pasuje niby do wszystkich wózków, ale powiem wam, że nie do końca wygodnie się ją prowadzi – jeśli chodzi o wózki, które nie mają wyciąganej rączki, tak jak nasz Baby Jogger GT. Prowadzi się wtedy wózek “bokiem” lub w pozycji pochyłej – tak jakbym cały czas szła pod górkę. Jest na to rozwiązanie – można zakupić u producenta przedłużkę do wózka. Nie ukrywam, że zamówiliśmy ją, ale mnie i mojemu mężowi po prostu ta forma przedłużenia nie do końca przypasowała i ją zwróciliśmy. Być może to jest kwestia wózka. Uznaliśmy, że poradzimy sobie bez niej.

WYDOGA_SPACER_DOSTAWKA_XRIDERJUNIOR_MACIERZYNSTWORAZ

Zapewne dla jednych z was cena będzie również minusem. Moim zdaniem faktycznie jest wysoka, ale myślę, że gadżet wart uwagi. Ja długo zastanawiałam się nad zakupem, bo dla mnie cena też była zaporowa, ale gdy tylko poszłyśmy na pierwszy spacer, to od razu życie stało się lżejsze, a spacery przyjemniejsze. Także pomimo kilku drobnych minusów i tak uważam, że warto zainwestować w dostawkę. Do zestawu można też dokupić poduszkę na siedzisko, która w zimniejsze dni sprawi, że pod pupą będzie cieplej.

WYDOGA_SPACER_DOSTAWKA_XRIDERJUNIOR_MACIERZYNSTWORAZ

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *