Parę dni temu natknęłam się na ciekawą platformę edukacyjną, która dedykowana jest już dla przedszkolaków i starszych dzieci. Squla to nic innego jak nauka poprzez zabawę.
Polecam

SQULA, czyli nauka poprzez zabawę od najmłodszych lat

24 stycznia 2018

Obecnie żyjemy w czasach, gdy na porządku dziennym i w zasięgu ręki, nasze maluchy mają do czynienia z naszymi laptopami, tabletami czy telefonami komórkowymi. Sami zapewne nie jesteśmy świadomi jak szybko wchłaniają nasze nawyki i jak łatwo je zapamiętują. Od pewnego czasu obserwuję moją 2,5 – latkę i jestem pod ogromnym wrażeniem jak szybko moje dziecko opanowało na przykład zmienianie bajek na youtube. Nie jestem wam w stanie powiedzieć jak to się stało i kto ją tego nauczył. Podejrzewam, że sama dobrze mi się przypatrywała. I choćbym chciała ją w jakimś stopniu ochronić przed postępem technologicznym, myślę, że raczej mi się to nie uda.

Jak więc starać się ograniczać, a zarazem pozwalać korzystać z rozsądkiem?

Ja zaczęłam od wydzielania ilości czasu trwania bajki oraz staram się przypominać córce, że mój laptop i telefon to moja własność, która nie służy do zabawy. Może z niej korzystać tylko i wyłącznie pod moim czujnym okiem. Na szczęście mam w domu rozsądną dziewczynkę i nie zdarzyło mi się, aby złamała naszą umowę. Mam nadzieję, że dalej będzie się do tego stosowała.

Jak natomiast zachęcić dziecko do zabawy, która wesprze jednocześnie rozwój dziecka?

Parę dni temu natknęłam się na ciekawą platformę edukacyjną, która dedykowana jest już dla przedszkolaków i starszych dzieci. Squla to nic innego jak nauka poprzez zabawę.

SQULA_NAUKA_ZABAWA_MACIERZYNSTWORAZ_RECENZJA

W bardzo jasny i czytelny przekaz pomaga zrozumieć dany temat. Dziecko może opanować język angielski, kształty i kolory czy inne przedmiotu za nauczania podstawowego. Dzięki platformie jesteś również w stanie skontrolować postępy nauki dziecka, a nawet wspólnie razem z nim rozwiązać zadania.

SQULA_NAUKA_ZABAWA_MACIERZYNSTWORAZ_RECENZJA

Squla w bardzo przystępny sposób przekazuje aktualną podstawę programową, która jest w szkołach. Tym sposobem czyni naukę bardziej atrakcyjną i zrozumiałą dla dziecka.

SQULA_NAUKA_ZABAWA_MACIERZYNSTWORAZ_RECENZJA

Platforma oferuje 50 000 zadań ze wszystkich przedmiotów – więc jest w czym wybierać. Ja jestem zachwycona sposobem przekazania wiedzy i przyznam wam się, że testując wersję demo, aż żałowałam, że nie mam jeszcze dostępu do wszystkich quizów.

SQULA_NAUKA_ZABAWA_MACIERZYNSTWORAZ_RECENZJA

Znalazłam w niej bardzo dużo propozycji dla małej G. i zapewniam was, że bez trudu poradziłaby sobie np. z rozpoznaniem kształtów czy kolorów. Moim zdaniem każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Najmłodsze dzieci zapewne chętnie ułożą puzzle, a starsze rozwiążą trudniejsze zadania. Wszystkie zagadki są czytane przez lektora, którego w każdej chwili możemy odsłuchać ponownie. Świetne rozwiązanie dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. 

SQULA_NAUKA_ZABAWA_MACIERZYNSTWORAZ_RECENZJA

Rodzic może również założyć swoje konto, na które Squla będzie przesyłać raporty o postępach w nauce naszej pociechy. W ten sposób możemy mieć pełną kontrolę w rozwoju syna lub córki i szybko zareagować w razie problemów.

SQULA_NAUKA_ZABAWA_MACIERZYNSTWORAZ_RECENZJA

Platforma przykuwa wzrok. Jest bardzo przejrzyście i kolorowo. Prosty przekaz i wyraźne polecenia nie wprowadzają dziecka w błąd, a nakierowują do właściwych przemyśleń i uzyskania prawidłowej odpowiedzi. Zagadki to przecież jedno z ulubionych zabaw dzieci. Ja oczywiście patrzę na razie pod kątem wieku mojej córki i uważam, że przedstawione grafiki są proste i znane. Owoce, dom czy kredki to jest naturalne środowisko małej G. i wiem, że czuje się w nim komfortowo.

SQULA_NAUKA_ZABAWA_MACIERZYNSTWORAZ_RECENZJA

Squla to bardzo ciekawa propozycja dla rodziców, którzy szukają nowych pomysłów na rozwój swoich dzieci poprzez zabawę. Jeśli masz również problem w zachęcaniu ich do nauki to uważam, że ta platforma jest również dla was. Wydaje mi się, że ze Squlą twoje dziecko bez problemu poprawi złe oceny z przedmiotów. Mnie ta forma zabawy bardzo przekonuje i wiem, że na pewno niedługo z niej skorzystamy.

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *