JAK-NAUCZYC-SIE-SZYC-MACIERZYNSTWORAZ
Szycie

Jak nauczyć się szyć? Nauka szycia na maszynie dla początkujących.

10 lutego 2018

Chcesz nauczyć się szyć, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Uwierz mi, że wystarczą chęci, a reszta pojawi się sama. Jeśli obserwujesz mojego bloga to wiesz, że znajdziesz również na nim tutoriale jak coś uszyć na maszynie do szycia w domowych warunkach. Ja jestem najlepszym przykładem, że można – jeśli się tylko bardzo tego chce.

U mnie pasja narodziła się, gdy na świecie pojawiła się moja pierwsza córka, a ja chwilami czułam, że czegoś mi brakuje. Karmiąc przeglądałam coraz to nowe blogi, aż sama postanowiłam zacząć prowadzić swojego. Długo myślałam nad tematyką bloga, aż pewnego wieczoru wpadłam na pomysł, że połączę macierzyństwo z pasją. Pokaże czytelnikom początki moich zmagań z maszyną tak, aby sami mogli zauważyć gołym okiem, jak rozwinęła się moja pasja.

JAK-NAUCZYC-SIE-SZYC-MACIERZYNSTWORAZ

Maszynę miałam w domu już od jakiegoś czasu. Najtańszą na rynku z podstawowymi ściegami. Kiedyś uszyłam sobie zasłony do naszego nowego mieszkania, a innym razem kocyk dla córki. I tak krok po kroku szukałam inspiracji i wykrojów na kolejne moje projekty. Z czasem zaczęłam inwestować w gazety (Burda, Ottobre) oraz książki branżowe. Moja pasja rozwinęła się na tyle, że zaczęłam szyć coraz więcej ubrań dla moich dzieci. Teraz liczę na to,  że znajdę czas i w końcu uszyję sobie coś innego niż bluzę dresową czy czapkę. 

Szycie wymaga spokoju, cierpliwości i wytrwałości. Jednak obiecuję Ci, że praktyka czyni mistrza i po paru nieudanych próbach i pruciach w końcu powstanie coś z czegoś będziesz dumna/y. Jeśli jednak uważasz, że lepiej Ci będzie uczyć się fachu pod okiem zawodowca to zapytaj “wujka Google” czy w twoim mieście akurat nie ma jakiś warsztatów szyciowych. Czasami zdarzają się kursy weekendowe lub konkretny warsztat 2 lub 3- godzinny jak np. uszyć spódnicę z koła czy spodnie dla dziecka. 

JAK-NAUCZYC-SIE-SZYC-MACIERZYNSTWORAZ

Czym jest dekatyzowanie materiału? Co to jest fastryga? Jakie są przydatne akcesoria do szycia na maszynie? Jak szyć z wykroju? Jeśli nie możesz już się doczekać odpowiedzi na te pytania – to zajrzyj do krótkiego poradnika.

Ja mogę Ci obiecać, że wkrótce na blogu pojawi się więcej artykułów związanych z nauką szycia na maszynie w domowych warunkach.

Only registered users can comment.

  1. Teraz i ja zaczne szyć! Mam 2 maluchów i marzę żeby uszyć im sama od podusi do ubranek. Jestem trochę niecierpliwa ake strasznie chcę się nauczyć! Trzymaj kciuki!
    Ps. Świetny blog!

    1. Dziękuję 🙂 W takim razie trzymam kciuki! Ja miałam ostatnio małą przerwę w szyciu, ale powoli do tego wracam, więc pewnie i na blogu wkrótce pojawi się coraz więcej szyciowych tutoriali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.