Książki

Nowości z literatury kobiecej

22 lutego 2018

Poza czytaniem literatury dziecięcej lubię wam również polecać książki, które sama czytam w wolnych chwilach. Czasami są to ambitniejsze dzieła, a bywa i tak, że sięgam po lżejsze tematy. Dzisiaj chciałabym polecić wam coś z literatury kobiecej. Sprawdzi się ona idealnie na odskocznię od codzienności. Czyta się ją szybko, lekko i przyjemnie.

“Deadline na szczęście” Anny Tabak to już kolejna propozycja książkowa tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać. Jest to przepiękna opowieść o miłości, odnajdywaniu siebie oraz tego co w życiu najważniejsze. Nie ukrywam, że akurat czytałam ją w takim momencie swojego życia, w którym akurat miałam mętlik w głowie. Pomimo tego, iż to była tylko powieść, to czytając tę książkę uświadomiłam sobie wiele spraw i chcąc nie chcąc, udało mi się wybrać właściwą drogę.

Bardzo lubię czytać książki, które mają w sobie coś do przekazania. Z jednej strony śmiejesz się dzięki niej do rozpuku, a z drugiej wzruszasz się. W książkach jest to coś co sprawia, że zatrzymujesz się na chwilę i zatracasz się w niej do reszty, a przy okazji analizujesz swoje życie. Ta książka zdecydowanie daje nam wiele powodów do zastanowienia czy jest się w pełni szczęśliwym. Nie ważne czy chodzi tu o pole prywatne czy zawodowe.

Główna bohaterka książki – Ewa, jest ambitną menadżerką, która ma wszystko – wspaniałą pracę, męża, własne mieszkanie i perspektywę awansu. W biurze spędza nadgodziny rezygnując przy tym z życia prywatnego. Nie zdając sobie sprawy z nadciągającego huraganu. I jak to w życiu bywa – jeden telefon, nieszczęśliwy wypadek i szybka decyzja. W książce dowiesz się co może okazać się ważniejsze od dotrzymania deadline’u w pracy.

Anna Tabak ma wspaniały zmysł i tworzy książki, które przyjemnie się czyta. Kreuje sytuacje, które doskonale znamy z własnego podwórka. Przecież każdy z nas doświadczył lub cały czas doświadcza, notorycznego braku czasu, problemów w małżeństwie czy pogoni za karierą i pieniądzem. Jest to piękna i realna opowieść obok, której nie można przejść obojętnie. Koniecznie musicie ją przeczytać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.