MIESZKANIE_CZY_DOM_MACIERZYNSTWORAZ
Polecam

Mieszkanie czy dom?

4 marca 2018

Dwa miesiące temu nasze życie wywróciło się do góry nogami. Podjęliśmy decyzję, że wyprowadzamy się do innego miasta pozbywając się przy okazji naszego dotyczasowego mieszkania. Powiem wam, że była to dla mnie jedna z trudniejszych decyzji w ostatnim czasie. Jednak uznałam, że priorytetem jest dla mnie rodzina i ona jest dla mnie najważniejsza. Wiem, że liczy się tu i teraz, a reszta ułoży się sama. Kilka lat temu, jeszcze zanim na świecie pojawiły się nasze dzieci, kupiliśmy wraz z mężem nasze pierwsze wymarzone mieszkanie. Trochę czasu nam zajęło zanim zdecydowaliśmy się na nie. Odwiedziliśmy kilkanaście miejsc, w których podobały nam się inwestycje mieszkaniowe. W końcu pewnego wieczoru napisaliśmy sobie plusy i minusy każdej oferty. I tak podjęliśmy ostateczną decyzję, a z czasem odebraliśmy klucze. Sami  malowaliśmy ściany, kładliśmy panele i płytki. Z pomocą przyszła nam najbliższa rodzina byśmy szybciej wprowadzili się na swoje. Dużo wspomnień zostało w tym mieszkaniu. Jednak czas mijał, a nasza rodzina się powiększyła. W pewnym momencie uznaliśmy, że nadszedł już czas, w którym będzie trzeba zmienić lokum na większe.

MIESZKANIE_CZY_DOM_MACIERZYNSTWORAZ

fot. https://www.lcc.pl/pl

Życie nam się tak poukładało, że oprócz mieszkania, zmieniliśmy i miasto. Aktualnie wynajmujemy mieszkanie, ale wiemy, że jest to tymczasowe rozwiązanie, bo bardzo nam się marzy coś większego, ale swojego.

W związku z tym, że staramy się wybadać tutejszy rynek, rzuciła mi się w oczy ciekawa inwestycja. Mieszkanie między parkami to byłby dla nas świetny wybór, bo lubimy raczej mieszkać na obrzeżach dużego miasta, by mieć na co dzień ciszę i spokój. Parki to przecież idealne miejsca do spacerów, biegania czy przejażdżek rowerowych. My jesteśmy rodziną, która ceni sobie aktywność ruchową oraz spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Blisko osiedla znajdują się również sklepy, punkty osiedlowe, szkoły i przedszkola. Każdy z nas przecież wie, że rozwinięta infrastruktura zdecydowanie ułatwia życie i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

MIESZKANIE_CZY_DOM_MACIERZYNSTWORAZ

fot. https://www.lcc.pl/pl

Szukając mieszkania myślę, że warto pamiętać o tym co naprawdę przeszkadza nam w obecnym miejscu zamieszkania. Warto zadać sobie pytanie: po co chcemy zmienić mieszkanie? My ustaliliśmy sobie pewne priorytety, które są dla nas ważne i z których nie będziemy chcieli zrezygnować. Wynajmując mieszkanie chcieliśmy żeby był/o/a:

– piwnica

– zagwarantowane miejsce postojowe

– osobna kuchnia

– balkon / taras lub ogródek

– osobna sypialnia

– pokój dla dziecka

– bliskość dużego sklepu i przedszkola.

Na dzień dzisiejszy nie wiem jak długo pomieszkamy w obecnym mieszkaniu i czy nasza następna przeprowadzka będzie do mieszkania czy domu. Czas pokaże. Na razie jesteśmy zadowoleni ze zmian, bo większa przestrzeń pokazała, że mamy teraz czym oddychać i wyraźnie tego nam ostatnio brakowało.

Only registered users can comment.

  1. Ja mam porównanie, bo mieszkałam i w mieszkaniach, i w domach, i obie opcje mają swoje plusy i minusy, zależy chyba od przyzwyczajenia i tego, co się dla danej osoby najbardziej liczy 🙂

  2. Zdecydowanie dom, ale jest bardzo dużo osób, które wolą mieszkanie. Po prostu punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.