PRAWIDLOWA_HIGIENA_PRZEDSZKOLAKA_W_DOMU_ZIAJA_MACIERZYNSTWORAZ
Kosmetyki

Prawidłowa higiena przedszkolaka w domu

6 marca 2018

Mając w domu przedszkolaka zapewne już wiesz jak czasami trudno dojść do porozumienia w kwestii mycia. My od początku staraliśmy się wprowadzić w naszym domu rytuał tzn. kolacja, bajka, kąpiel i spanie. Robimy to codziennie już od 3 lat i tak samo staramy się nauczyć tego schematu naszą młodszą pociechę. Jednak dobrze wiemy, że nie bez powodu jest powiedzenie “brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”. Spójrzmy prawdzie w oczy – czystość przedszkolaka to nie jest ich mocna strona. Bo i dlaczego miałaby być? Fajnie jest przecież bawić się i biegać po kałużach czy brudzić ręce farbkami. Owszem zdarzają się małe czyściochy, które sama lecą do wanny. Taki przypadek też mamy w domu, ale dzisiaj wam o tym nie będę opowiadać. Dzisiaj chciałabym wam pokazać 3 sposoby, które sprawią, że przedszkolak zaprzyjaźni się z codzienną higieną!

PRAWIDLOWA_HIGIENA_PRZEDSZKOLAKA_W_DOMU_ZIAJA_MACIERZYNSTWORAZ

Po pierwsze zabawa!

Jeśli twoje dziecko unika kąpieli jak ognia to postaraj się mu zorganizować czas w wannie tak aby traktował go jako kolejny element zabawy. Warto spędzić ten czas razem dzieckiem. Spróbuj zbudować z nim wieżę z kubeczków czy porysujcie kredkami specjalnymi do wanny. Ja od czasu do czasu przyrządzam swoim dzieciom pianę oraz zabarwiam wodę na inny kolor za pomocą płynu do kąpieli Hokus – Pokus kolorowa kąpiel.

PRAWIDLOWA_HIGIENA_PRZEDSZKOLAKA_W_DOMU_ZIAJA_MACIERZYNSTWORAZ

Wystarczy wlać tylko 2 – 3 nakrętki, a woda zmieni swój kolor od razu. Dodatkowo płyn nie powoduje podrażnień, nawilża i delikatnie, ale bardzo skutecznie myje skórę dziecka.

PRAWIDLOWA_HIGIENA_PRZEDSZKOLAKA_W_DOMU_ZIAJA_MACIERZYNSTWORAZ

Samodzielność i mycie zębów

Kolejny etap naszej kąpieli to mycie zębów. Zawsze daje dzieciom szczoteczki do zębów, gdy siedzą jeszcze w wannie. Szczoteczka z ulubioną postacią z bajki i pasta o smacznym smaku to podstawa sukcesu umycia zębów.

PRAWIDLOWA_HIGIENA_PRZEDSZKOLAKA_W_DOMU_ZIAJA_MACIERZYNSTWORAZ

W sekrecie powiem wam, że przy drugim dziecku jest zdecydowanie łatwiej. Moja druga córka sama zaczęła pokazywać mi, że jest już gotowa aby myć zęby sama i aż się rwie żeby zrobić to pierwsza. Wcale jej się nie dziwie, bo żel do mycia zębów ziajka jest w smaku tak dobry, że sama chętnie bym nim myła zęby kilka razy dziennie!

Mycie włosów i pełna głowy piany

Jeśli macie córki i mają one długie włosy to na pewno wiecie ile matka musi sobie zadać trudu, aby umyć porządnie włosy. Jeśli o mnie chodzi był to najgorszy i najbardziej trudny dla mnie etap, żeby wytłumaczyć córce jak powinna ze mną współpracować, aby jej głowa została “wyszorowana” i dobrze “spłukana”. Jednak dzisiaj z dumą mogę wam napisać, że udało się! W tym celu pomógł mi również niezawodny szampon dla dzieci i niemowląt, który zdecydowanie poprawił naszą jakość w rozczesywaniu włosów i nadał im puszystość.

Reasumując staraj się zachęcić dziecko do mycia proponując mu jednocześnie zabawę, a przy okazji spróbuj nauczyć go samodzielności. Śpiewanie piosenek również jest mile wskazane i gwarantuje wspaniałą zabawę!

WAŻNE!

Kąpiąc swoje dzieci oglądajcie je czy po całym dniu w przedszkolu nie przyniosły ze sobą jakiegoś kleszcza lub czy nie pogryzł ich komar lub meszka. Jeśli wiemy, że dzieci jadą na jakąś wycieczkę to warto przed podróżą popsikać je płynem przeciw insektom.

Preparat zapewnia ochronę również przed osami i pszczołami!

A wy jak sobie radzicie z przedszkolakami?

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.