BLOGERZY_WE_WRO_RELACJA_MACIERZYNSTWORAZ
Polecam

Blogerzy we Wro 2018, czyli spotkanie blogerów z ich partnerami

8 marca 2018

Ten rok zdecydowanie obfituje w naszym życiu w dużej ilości nowych spotkań i wydarzeń. Tak się składa, że większość z nich, jak na razie, kręci się wokół naszego nowego miasta, do którego wraz z początkiem roku postanowiliśmy się przeprowadzić. Mowa tu oczywiście o Wrocławiu. Na moje szczęście udało mi się dostać na spotkanie Blogerzy we Wro 2018 jeszcze przed przeprowadzką. Biorąc udział w spotkaniu nie musiałam martwić się już o nocleg.

BLOGERZY_WE_WRO_RELACJA_MACIERZYNSTWORAZ

W weekend 9-10.02 wzięłam udział w spotkaniu. Spotkanie odbyło się w kawiarni Krzyki Śmiechy CAFE,która oferuje sporo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Piękne wnętrza, kącik dla dzieci z zabawkami i pyszne jedzenie to idealne miejsce warte odwiedzenia. Ci co przyjechali z dziećmi, nie musieli martwić się, że będą się one nudziły. Moje dzieci wraz z mężem też zajrzały na chwilę, żeby mała G. mogła ponownie spotkać się z małą Zetką, którą poznałyśmy przy okazji innych spotkań blogerskich. Organizatorka wydarzenia – mama-sama.pl stanęła na wysokości zadania i zaplanowała prelekcje na cały weekend.

BLOGERZY_WE_WRO_RELACJA_MACIERZYNSTWORAZ

Każdy dzień rozpoczynał się od porannej kawy i chwili na pogaduchy. Co dla mnie było fajnym pomysłem, bo zazwyczaj na spotkaniach tego czasu zawsze brakuje. Zwłaszcza, że widzimy się z ludźmi, których spotykamy np. raz do roku. Pierwszą prelekcję przygotowały dziewczyny z Programu Partnerskiego Ceneo.Od nich nasze dzieciaki otrzymały również cudowne miśki. Moja córka nie rozstaje się z nim do dnia dzisiejszego. Myślę, że w bardzo przejrzysty sposób wyjaśniły zasady współpracy. Ja już miałam okazję uczestniczyć w takiej prelekcji podczas Blog Conference Poznań. Teraz mogłam sobie tę wiedzę jeszcze raz uporządkować.

BLOGERZY_WE_WRO_RELACJA_MACIERZYNSTWORAZ

Po krótkiej przerwie przyszła pora na BlogoMarkę,którą założyła Klaudia Fotyniuk. Klaudię miałam okazję też już poznać wcześniej, przy okazji pierwszej edycji Spotkania Świadomych Blogerek. Był to jeden z ciekawszych wykładów podczas całego spotkania. Klaudia opowiedziałam nam w jaki sposób budować własną markę i jak ją profesjonalnie wypromować. Zwróciła uwagę na nasze dotychczasowe blogi i dała kilka cennych wskazówek co warto w nich zmienić. Po prelekcji przyszła pora na obiad, a na sam koniec organizatorka przygotowała dla nas warsztaty z fotografii. W tym celu z Bydgoszczy przyjechała do nas Marta Wiśniewska czyli LadyAmarena.Marta wytłumaczyła nam jak prawidłowo oświetlać zdjęcia i na co należy zwracać szczególną uwagę przy wykonywaniu zdjęć. Żałuję tylko, że ten wykład był jako ostatni. Moim zdaniem więcej byśmy z niego skorzystali, gdyby był trochę wcześniej, bo widać było, że wszyscy już byli trochę zmęczeni i nie skupiali się tak bardzo na tym co Marta dla nas przygotowała. Na pewno warto pomyśleć czy taki wykład nie lepiej byłoby przygotować w formie warsztatów.

BLOGERZY_WE_WRO_RELACJA_MACIERZYNSTWORAZ

Następny dzień rozpoczął się od spotkania z redaktorkami magazynu Blogostrefa. Jedyne takie czasopismo dla blogerów.  Dziewczyny z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadały o zaletach swojej pracy i kto wie może niedługo uda mi się z nimi nawiązać współpracę. Następną osobą była reprezentantka marki Prouve,której nie znałam do tej pory. W swojej ofercie mają ekologiczne i pięknie pachnące środki czystości i perfumy. Bardzo spodobały mi się te produkty i postanowiłam je przetestować. Wkrótce pojawi się recenzja na blogu. Kolejny wykład poprowadził prawnik z Kancelarii Prawnych Vertex Securing.Pan Piotr przedstawił temat, który wywołał największą dyskusję podczas całego wydarzenia. Myślę, że zagadnienie dotyczące granic prywatności blogerów i ich rodzin zawsze będą wzbudzać spore emocje, ponieważ każdy z nas patrzy na to trochę z innej perspektywy. Ja staram się nie umieszczać za często zdjęć naszych dzieci. Ze swoją osobą nie mam problemów, ponieważ uważam, że jest to w jakiś sposób wizerunek mojego bloga. Niemniej jednak prelekcja dotycząca bezpieczeństwa dzieci w sieci była o tyle ciekawa, że przybliżyła nam temat z prawniczego punktu widzenia. Na zakończenie spotkania warsztaty poprowadziła sama organizatorka całego zamieszania i poruszyła trochę pokrewny temat do poprzedniego tematu, a mianowicie: „przekraczanie granic w pokazywaniu swojego życia prywatnego na blogu”. On też wzbudził wiele emocje, ale moim zdaniem ożywił trochę towarzystwo i zachęcił nas do wdania się w dyskusję. Po wszystkim przyszła pora na obiad i tort, który był przepysznym zakończeniem całego dwudniowego spotkania.

BLOGERZY_WE_WRO_RELACJA_MACIERZYNSTWORAZ

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w spotkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.