Bez kategorii

Zwierzaki mają głos – dzieci dla dzieci.

18 listopada 2020

Dawno nie przedstawiałam wam nowych książek, które pojawiły się ostatnio w naszej domowej bibliotece. Jedną z nich jest książka, którą autorami opowiadań są dzieci, a bohaterami zwierzęta.

Wszyscy autorzy to laureaci 4. edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem”, który jak co roku został zorganizowany przez wydawnictwo Nowa Era. Opowiadania mają w sobie „to coś”. Widać, że dzieci poruszyły całą swoją wyobraźnię oraz wykorzystały swoje umiejętności literackiego.

Opowiadań jest łącznie 30. Są one krótkie, więc w sam raz dla moich dzieci. Każdy utwór ma swoją ilustrację. Jest to na pewno książka dla miłośników zwierząt. Dzięki tym historyjkom czytelnik może poznać wiele zwierząt, ale także ich troski i problemy. Dziecko dowie się, jak zachowywać się poprawnie, aby nie zaszkodzić zwierzętom. Krótkie bajki uczą małych czytelników szacunku do przyrody. Bardzo nam się podoba, że dzieci przekazują młodszym pokoleniom tak piękne wartości.

Na końcu znajdziemy miejsce na własną bajkę, co jest świetnym pomysłem na zachęcenie swoich dzieci do napisania własnego pierwszego opowiadania. Będzie to dla nich wspaniała pamiątka, ale być może wstęp do czegoś nowego. Książka to idealny prezent na zbliżające się Mikołajki. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.