Bez kategorii

Opowiedz mi babciu i dziadku o drzewie rodowym

27 listopada 2020

Chciałabym zaprezentować Wam trzy piękne książki, które przeniosą pokolenia w świat każdej rodziny. W związku z tym, że zbliżają się święta oraz dzień babci i dziadka, zerknijcie proszę na te o to książki poniżej.

Są to propozycje, które będą jednocześnie prezentem dla obdarowanego, ale również dla nas samych i naszych dzieci. Moim zdaniem wspomnienia to najlepszy prezent jaki możemy dać i przekazać, a spisane przez naszych rodziców czy dziadków to już w ogóle….sztos!

Pierwsze dwie propozycje zostały podzielone na dwie książki: „Opowiedz mi Babciu” oraz „Opowiedz mi Dziadku”.

Książki w swoim zamyśle i prostocie są bardzo wyjątkowe. Już przeglądając je odniosłam wrażenie, że powstaną tu wspaniałe zapiski dziadków moich dzieci. Moim zdaniem te albumy sprawią obdarowanym niezwykłą przyjemność i skłonią do licznych zadumań i refleksji nad życiem, które już przeżyli. Liczę, że sprawi im wielką przyjemność opisywanie swojego życia moim dzieciom. 

Na ten moment prezentuję Wam puste strony, ale liczę na to, że w okresie świątecznym zaczną się one już zapełniać. Mam nadzieję, że będzie to dobry wstęp do rodzinnych wspomnień. Albumy mają sporo miejsca na zapiski, wklejanie pamiątek czy też zdjęć. Przeglądając książki bardzo żałuję, że nie posiadam takich albumów prowadzonych przez moje babcie czy dziadków. Czytałabym je z ogromną przyjemnością. Chociaż kto wie…może i znajdzie się jeden egzemplarz dla mojej babci 🙂 

Bo wiecie jak to jest ze wspomnieniami? Z czasem blakną i nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie szczegółów. A tak księga może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Druga propozycja jest podobna do pierwszej. „Drzewo rodowe naszej rodziny” to spójny album, który idealnie sprawdzi się jako prezent dla dziadków ze strony mojego męża. Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie. Widać każdy dopracowany w niej szczegół. Pomysł super, bo bardzo trudno wykonać idealne drzewo genealogiczne. My już kiedyś z mężem stworzyliśmy własne na stronie internetowej, więc chętnie przeniesiemy to wszystko na papier i pomożemy dziadkom w uzupełnianiu. 


Zawiera on sporo miejsc na wklejenie zdjęć, czy innych pamiątek związanych z danym członkiem rodziny,a do tego jest drogocennym albumem, który można przekazywać z pokolenia na pokolenia podtrzymując tradycje i dopisując historie kolejnych krewnych. Jest to kolejna świetna propozycja, którą odkryłam niedawno. 

Książki zakupicie na stronie moidziadkowie.pla dzisiaj Black Friday to korzystajcie z promocji i fajnych cen! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.