macierzynstworaz.pl

Blog tematyczny o parentingu, dziecku, przepisach, poradnikach

Moda

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Jesień to piękna pora roku, która udziela nam niesamowitej kolorystyki. Lecz dla rodzica, to także wyzwanie, aby ubrać dziecko ciepło i komfortowo, chroniąc je przed chłodnym powietrzem i często zmiennymi warunkami pogodowymi. Wybór odpowiednich ubrań na spacer w tej porze roku, zawsze rodzi wiele pytań. Czy ubrania mają być sztywne i grube, czy może lepsze będą cienkie, ale warstwowe? Jak zabezpieczyć głowę i ręce dziecka? Rozwiejemy wątpliwości i damy praktyczne porady jak ubrać dziecko na jesienny spacer.

Sprawdź również: Jak ubrać dziecko do snu bez śpiworku?

Wybór odpowiedniej odzieży wierzchniej dla dziecka

Zacznijmy od odzieży wierzchniej, która pełni główną rolę w zabezpieczaniu ciała dziecka przed chłodnym powietrzem. Kluczowe jest, aby była ona nie tylko ciepła, ale także komfortowa i wykonana z oddychających materiałów, aby zapobiec przegrzewaniu i potliwości. Idealnym rozwiązaniem będzie kołnierz zamieniający się pod szyją w szalik, który ochroni szyję przed przewianiem.
Przy wyborze odzieży wierzchniej dla dziecka powinniśmy skupić się nie tylko na jej fasonie i kolorze, ale przede wszystkim na materiałach, z których jest wykonana i rozwiązaniach technologicznych, które mają na celu ochronę naszego dziecka przed negatywnymi wpływami atmosferycznymi.

Ważność warstwowości ubrań podczas spacerów jesienią

Jesień to pora roku, która potrafi nieoczekiwanie zaskakiwać swoją szybką zmianą pogody. Dlatego, aby zabezpieczyć malucha przed zmiennymi warunkami warto zaopatrzyć się w kilka warstw ubrań, które można dowolnie dodawać lub zdejmować, w zależności od panującej temperatury. Najlepszym rozwiązaniem jest tzw. system trzech warstw. Pierwsza warstwa – cienka i przylegająca do ciała, najlepiej bawełniana, ma za zadanie odprowadzać wilgoć. Druga – izolująca, ma na celu utrzymanie ciepła, dobrze sprawdzi się bluza polarowa. Trzecia – czyli wierzchnia, powinna chronić przed wiatrem i deszczem. Warto pamiętać, że warstwowość powinna obejmować nie tylko tułów, ale również nogi dziecka.

Zabezpieczanie głowy i rąk dziecka przed chłodnym powietrzem

Zabezpieczanie głowy i rąk dziecka przed chłodem jest równie ważna co odpowiedni dobór odzieży wierzchniej. Biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie przez głowę tracimy najwięcej ciepła, nie możemy zapominać o noszeniu czapki. Pomimo, że niektóre dzieci nie przepadają za noszeniem czapek, warto je do tego nawyknąć już od najmłodszych lat. Podobnie jest z rękawiczkami. Nieważne czy to rekawiczki na jeden palec, pięć palców czy całkowicie otwarte. Ważne jest, aby chroniły one małe paluszki pociechy przed wychłodzeniem. Zasada jest prosta – im zimniej, tym grubsze rękawiczki. Kiedy temperatura jest jeszcze umiarkowana, mogą to być cienkie bawełniane rękawiczki, ale jeśli robi się naprawdę zimno, warto zaopatrzyć się w grubszy model, najlepiej z dodatkowym ociepleniem.

Jesienny spacer z dzieckiem może być prawdziwą przyjemnością, jeśli tylko pamiętamy o odpowiednim przygotowaniu. Stosując się do powyższych rad, możemy mieć pewność, że nasz maluch będzie ciepło i komfortowo ubrany, bez względu na kaprysy jesiennej aury.

Sprawdź także: Jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury?

Udostępnij

O autorze

Zespół miłośniczek mody, tworzenia stylizacji i kulinariów. Dzielimy się naszymi przepisami, pomysłami na idealnie dobrane looki i pomysłami na rozwój nowych zainteresowań i umiejętności. Poza pracą jesteśmy rodzicami z długoletnim stażem, dlatego też na naszym blogu znajdziesz dużo treści o parentingu i prawidłowym rozwoju dziecka.